Hakkımızda

     Karekök Yayınları 2002 yılında Kadıköy’de kuruldu. Yayımladığı ilk kitap, Modüler Piramit Sistemi’yle hazırlanan MPS Matematik 1 kitabıdır.

     MPS konuların taşlarla bir piramit oluşturuyormuş gibi anlatıldığı ve öğrencilerin etkin alıştırma yapmalarını sağlayan bir öğretim metodudur. Öğretmen ve öğrenciler tarafından çok beğenilmesi üzerine bu yöntem ortaokul ve lise düzeylerinde diğer disiplinlerdeki kitaplar için de kullanılmıştır.

     Karekök Yayınları bugün yüzlerce farklı yayınıyla yayın hayatına devam ediyor.

SORUMLULUK POLİTİKAMIZ

     Ülkemizde sosyoekonomik merdivenin basamaklarını başarıyla tırmanmanın ve nihayetinde güvenli bir iş bulmanın yolu MEB’in ve ÖSYM’nin yaptığı bazı sınavlardan iyi puanlar almayı gerektiriyor. Bu sınavlarda, öğrencilerden, bilişsel becerilerinin yeterli olmasının yanı sıra kapsamlı bir bilgi hâkimiyetinin olması da bekleniyor.

     Karekök Yayınları, 5. sınıftan başlayarak üniversiteye hazırlığı da içine alan sekiz yıllık süreçte öğrencilere nasıl öğreneceğini, nasıl çalışması gerektiğini ve başarısını nasıl artırması ya da başarısızlıktan sonra yoluna nasıl devam etmesi gerektiğini öğretiyor.

     Yayınlarımız, her düzey öğrencinin, okul başarısını yükseltmesi, tercih edeceği lise veya üniversite için gireceği sınavlarda azami başarıyı sağlaması amacıyla yeni öğretim metotları geliştirilerek hazırlanıyor.

     Sonuç olarak tüm disiplin ve düzeylerde hazırladığımız sınavlarda MEB’in ve ÖSYM’nin ölçme ve değerlendirme kriterlerini yansıttığımızı görmekten mutluluk duyuyoruz.